Preskočiť na obsah

Smrdácka lavička

Zverejnené 10.8.2023.

Dátum a Čas
Nešpecifikované
Miesto
GPS súradnice Smrdáckej lavičky: 48.729259509129854, 17.310508286709283

TLAČOVÁ SPRÁVA 

Smrdácka lavička ponúka návrat do detstva aj výhľad z nezvyčajnej perspektívy

Trnava, 2. augusta 2023 – Záhorie má novú, neprehliadnuteľnú atrakciu. Vďaka jej veľkosti sa každý, kto pôjde okolo, aspoň na chvíľu opäť stane dieťaťom. Smrdácku lavičku turisti nájdu neďaleko kúpeľnej obce Smrdáky, blízko obľúbených turistických trás.

Už z diaľky zaujme svojou veľkosťou. Je totiž tri metre vysoká a päť metrov široká. Ponúka skvelý výhľad na okolitú, mierne zvlnenú krajinu a zmestí sa na ňu naozaj veľa ľudí. Smrdácka lavička zhotovená z opracovaných drevených hranolov je novou atrakciou Záhoria.

„Po bicyklovej rikše, ktorú sme nedávno predstavili verejnosti, ide o ďalší unikátny projekt ktorý trnavská župa podporila. Atrakcia je určená naozaj pre všetkých, zvlášť my dospelí máme len málo príležitosti užívať si výhľad na krásu okolo z detskej perspektívy, ktorú velikánska lavička ponúka. Je to jedinečný zážitok, ktorý odporúčam,“ povedal trnavský župan Jozef Viskupič po predstavení Smrdáckej lavičky.

Jej realizácia bola financovaná Trnavským samosprávnym krajom prostredníctvom Krajskej inovačnej a rozvojovej agentúry, cez členský príspevok Oblastnej organizácii cestovného ruchu (OOCR) Záhorie, ktorá projekt iniciovala.

„Smrdácka lavička zaujme nie len ľudí prechádzajúcich okolo, ale aj tých, ktorí si ju všimnú na sociálnych sieťach. Každý, kto pôjde okolo, si s ňou určite spraví fotku. Je to atrakcia s virálnym potenciálom,“ zhodnotil predseda predstavenstva OOCR Záhorie Zdenko Čambal a dodal: „Náš región toho veľa ponúka a Smrdácka lavička na to všetkých upozorní.“

Lavička je z centra obce vzdialená necelý kilometer. Ide o nenáročnú prechádzku, ktorú môžu bez problémov absolvovať aj klienti kúpeľov Smrdáky. Zavedie ich k nej žltá turistická trasa, ktorá prechádza cez vinohrady k známej atrakcii – Miléniovému krížu. Približne šesť kilometrov opačným smerom je obľúbená rozhľadňa Lipky nad obcou Unín. Smrdácka lavička je dostupná aj zo Záhorskej cyklomagistrály.

Kontakt pre médiá:

KOCR Trnavský kraj

Martin Palkovič, tel. č.: +421 947 958 993, e-mail: martin.palkovic@krajzazitkov.sk, www.krajzazitkov.sk/

Krajská inovačná a rozvojová agentúra je nezisková organizácia založená najmä pre potrebu prípravy a implementácie inovačných a rozvojových projektov pre Trnavský samosprávny kraj (TTSK) a organizácie v jeho zriaďovateľskej pôsobnosti. Ďalšou prioritou organizácie je realizácia projektov zameraných na zlepšenie kvality života a ochrany zdravia obyvateľov, aktivity zamerané na podporu mimovládnych organizácií, združení a aktívnych jednotlivcov pôsobiacich na území Trnavského kraja, či rozvoj dobrovoľníctva v TTSK.

Trnavský kraj zážitkov je Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trnavský kraj. Systematicky vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na území Trnavského samosprávneho kraja a jeho turistických destinácií: Trnava región, Piešťany a okolie, Matúšova zem – Galanta a okolie, Žitný ostrov a Záhorie. Zároveň je marketingovou centrálou a zastrešuje propagáciu cestovného ruchu pre svojich členov doma a v zahraničí. Organizuje podujatia a vytvára a predáva zážitkové produkty cestovného ruchu, ktoré dotvárajú ponuku výletnej destinácie Trnavského kraja zážitkov.

AKO SA DOSTANETE K SMRDÁCKEJ LAVIČKE

Miesto, kde sa nová atrakcia nachádza, je po poľnej ceste prístupné aj autom. Z cesty č. III/1146 medzi obcami Rybky a Oreské je potrebné odbočiť na poľnú cestu – smer juhovýchod, po ktorej prejdete približne 250 metrov. GPS súradnice Smrdáckej lavičky: 48.729259509129854, 17.310508286709283 (Google Maps: https://goo.gl/maps/vjjkqC6Pfq2Y4qy29)